Koncert Szidi Tobias | 7.12.2013 | Mikulov

07.12.2013 19:00

 

Szidi Tobias, kráska s nezaměnitelným hlasem zazpívá v Mikulově

Slovenská herečka a zpěvačka Szidi Tobias, majitelka podmanivého hlasu a osobitého projevu plného melancholie, radosti i bláznovství, v doprovodu výborných muzikantů odehraje v adventní čas pouze čtyři exkluzivní koncerty v České republice. A to v Praze, Brně, Ostravě a v Mikulově na zámku – v sobotu 7. prosince od 19 hodin. Záštitu nad koncertem převzala radní města Mikulova Marie Leskovjanová.


Písně Szidi Tobias jsou plné citu, upřímnosti, radosti a pozitivní energie. Lidé v nich často nacházejí své vlastní příběhy. Skladatelsky nápaditým, nenásilně melodickým a vnitřně propracovaným skladbám dominuje klavír a smyčce. Kritiky je zpěvačka, vlastním jménem Sidónia Tobiášová, označovaná za jeden z nejvýraznějších hlasů na „federální“ scéně, či dokonce za druhou dámu českého šansonu. Písně z vánočního alba s hudbou Milana Vyskočániho a texty Petera Liptovského jsou vystavěny na silné, věrohodné sváteční atmosféře a nabízejí příjemný a zároveň kvalitní odpočinek v předvánočním shonu.


Na koncertě zazní písně nejen z vánočního alba Ať se dobré děje, ale diváci se dočkají i svých oblíbených skladeb ze starších desek Szidi Tobias. „Budeme hrát nejen písně z nového alba jako např. Vrána, Andělé, Povídání, Tabák, pilka, ale chybět nebudou skladby z mých starších alb, jako je Tak málo lásky, Obrázky o láske, Milovaná, Valahogy, Na Hotelu v Olomouci, kterou jsem nazpívala s Petrem Hapkou,“ říká svým chraplavým a zároveň sametovým hlasem zpěvačka.
 

Szidi Tobias vystupuje s pětičlennou kapelou a má za sebou pět sólových desek, mezi nimi i jednu zlatou. Umělkyně je členkou kultovního divadla Astorka Korzo´90 a hostuje také ve Slovenském národním divadle. V České republice je známá ze spolupráce s dvojící Hapka & Horáček.

Vstupenky na mikulovský koncert jsou v prodeji za 350 Kč v Mikulově v Turistickém informačním centru na Náměstí, v Břeclavi v Kině Koruna a ve Valticích v Galerii Reistna. Na místě pak před koncertem 7. 12. od 18 hodin v zámeckém sále.